Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania

Zabawki edukacyjne dla dzieci, rozwijające, dydaktyczne dla chłopca, dziewczynki

Edukacja dziecka jest dla każdego rodzica jednym z ważniejszych aspektów dotyczących dorastającego maleństwa. To, czego człowiek nauczy się w dzieciństwie, zostaje z nim na całe życie, dlatego warto zacząć edukować swą pociechę od najmłodszych lat. Najlepszym sposobem, by to osiągnąć, jest wprowadzanie elementów nauki do wspólnej zabawy. Dziecko będzie chętnie przyswajało nowe umiejętności, a wspólne spędzanie czasu dodatkowo zacieśni więzi. Zabawki, które uczą, sprawdzają się w przypadku każdej grupy wiekowej.

Przyjrzyj się naszej ofercie zawierającej m.in. gry i zabawki edukacyjne dla dzieci i spraw maluchom prezent, który pozwoli im poznać otaczającą je rzeczywistość. Zanurz się w fascynującym świecie wartościowych zabawek dla dziewczynek i chłopców.

DREWNIANE PUZZLE TWARZE DREWNIANE PUZZLE TWARZE
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
DREWNIANE ZWIERZAKI MANUALNE ZIPTOU DREWNIANE ZWIERZAKI MANUALNE ZIPTOU
Producent: Djeco
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
DREWNIANY DOMEK DLA LALEK CUBIC DREWNIANY DOMEK DLA LALEK CUBIC
Producent: Djeco
Cena: 419,00 zł
szt.
zobacz więcej
EDULUDO PERLIX Z LICZYDŁEM EDULUDO PERLIX Z LICZYDŁEM
Producent: Djeco
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
GRA DREWANIANA WĘDKOWANIE RYBKI GRA DREWANIANA WĘDKOWANIE RYBKI
Producent: Djeco
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
GRA DREWNIANA WĘDKOWANIE TROPIKI GRA DREWNIANA WĘDKOWANIE TROPIKI
Producent: Djeco
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
GRA EDUKACYJNA LOTTO RULETKA GRA EDUKACYJNA LOTTO RULETKA
Producent: Djeco
Cena: 95,00 zł
szt.
zobacz więcej
Little Dutch Cymbałki Little Dutch Cymbałki
Producent: Little Dutch
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej

Zabawki dydaktyczne dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Zabawki i gry edukacyjne dla dzieci powinny mieć kilka istotnych cech. Oto najważniejsze z nich:

  • Bezpieczeństwo – przedmioty, którymi posługuje się dziecko, muszą być przyjazne. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt, ale dotyczy również starszych dzieci. Maluch, doświadczając wspaniałych emocji podczas odkrywania świata, z pewnością zapamięta tę lekcję. Ty jako rodzic lub opiekun nie musisz się wtedy martwić tym, że pociecha zrobi sobie krzywdę. Odpowiedzialny producent zabawek zawsze zadba o to, by bezpieczeństwo małego użytkownika było najważniejsze.
  • Dopasowanie do wieku – edukacyjne zabawki dla dzieci spełniają swoją funkcję tylko wtedy, gdy są dostosowane do poziomu rozwoju malucha. Mali odkrywcy zaczynają wyrabiać w sobie otwartość na nowe kształty i faktury, jakie mogą znaleźć w otaczających je przedmiotach. Właściwa stymulacja rozwoju dziecka rozpoczęta odpowiednio wcześnie zaspokaja potrzebę zabawy i pozwala rozwinąć umiejętności adekwatne do wieku. Pamiętaj, że podarowanie maluchowi zbyt ambitnej zabawki, może wywołać frustrację i w efekcie doprowadzić do tego, że dziecko zniechęci się do dalszej nauki.
  • Możliwości rozwoju – wybierając zabawki rozwijające dla swojego malucha, warto kierować się funkcjonalnością konkretnego modelu. Producenci oferują tak przemyślane rozwiązania, że czasem wystarczy zakup kilku zabawek, które umożliwią stymulacje wielu obszarów rozwoju młodego człowieka. Bez względu na to, czy zabawką jest książeczka, pluszak, klocki czy łamigłówka, każdy przedmiot rozwija kilka różnych umiejętności.

Zabawki naukowe dla dzieci – jak działają?

Zabawki naukowe dla dzieci - ideą, która przyświecała twórcom edukacyjnych zabawek, jest rozwój poprzez zabawę. Opiera się to na założeniu, że rosnąca wraz z malcem ciekawość świata, popycha go do czynności, dzięki którym następuje właściwy rozwój zmysłowo-ruchowy. Naturalna potrzeba zabawy jest więc największą motywacją. Z pozoru zwykła zabawa, taka jak eksperymentowanie z najróżniejszymi kolorami i kształtami lub kombinacjami melodii, może stymulować rozwój mowy, zwiększać zdolność rozumienia lub poprawiać zdolności manualne.

Zabawka edukacyjna dla dzieci ma tę zaletę, że dziecko samo podejmuje decyzję, czym w danej chwili chce się bawić (a więc również jakie umiejętności nabędzie). Interakcja z bodźcami to również nauka liczb i liter, obserwowanie kiełkujących roślin oraz poznawanie zwierząt żyjących w różnych częściach globu. Nowe doświadczenia sprawią maluchowi sporo frajdy, a dodatkowo (kto wie) może rozbudzą pasję na całe życie. W pewnym momencie zabawki edukacyjne dla przedszkolaka zmienią się w bardziej "dorosłe" pomoce, takie jak książki i bardziej profesjonalny sprzęt, służący poszerzaniu zdobytej wiedzy.

Inteligentne zabawki dla dzieci, zabawki edukacyjne dla dziewczynki – oferta

  • Zabawki edukacyjne dla małych dzieci – inteligentne zabawki dla malucha wspierają jego sferę fizyczną i psychiczną (kreatywność, logiczne myślenie, motoryka mała). Cechą zabawek dla najmłodszych jest to, że łatwo można je ścisnąć. Powinny swobodnie mieścić się w dłoni tak, by dziecko mogło wzmacniać rączki i ćwiczyć różne rodzaje chwytu (np. chwyt pęsetowy). W przypadku akcesoriów dla niemowląt warto unikać nieporęcznych i ciężkich przedmiotów. Pamiętajmy, że maluch może przypadkiem upuścić zabawkę.
  • Zabawki techni czne dla chłopców – w tej kategorii mieszczą się wszelkiego rodzaju układanki, puzzle, klocki i ciastolina. Zabawki te nadają się zarówno dla chłopców i dziewczynek. Z ich pomocą dziecko może ćwiczyć wyobraźnię, koncentrację, cierpliwość i motorykę małą. Maluchy lubią budować, niech więc i Twoja pociecha ma możliwość skonstruowania wieży bądź ułożenia kształtu i piramidy.
  • Zabawki edukacyjne dla dziewczynki – dobrym pomysłem są zabawki edukacyjne dla dziewczynek, mające na celu ułatwienie nauki przedsiębiorczości. Produkty, takie jak drewniane kasy fiskalne z akcesoriami ułatwiają dziecku zrozumienie mechanizmów rządzących światem pieniądza. Tego typu zabawki uczą nie tylko logicznego myślenia. Zabawa nimi to doskonały trening pamięci i koncentracji. Niezbędnym elementem dobrej zabawy w sklep jest wysokiej klasy dziecięce liczydło. Nawet jeśli Twoja pociecha nie umie jeszcze liczyć, takie akcesorium z pewnością ułatwi gospodarowanie sztucznymi pieniędzmi.
  • Prezenty edukacyjne – asortyment naszego sklepu to również świetna i doskonale zaopatrzona baza prezentowa dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Zestawy artystyczne z pewnością wywołają niejeden uśmiech na twarzach rozrabiaków, który lubią się ubrudzić. Możliwość stworzenia własnego "dzieła" daje dużo satysfakcji i wzmacnia poczucie własnej wartości. Zestawy konstrukcyjne i klocki usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową i pomagają w kształtowaniu wyobraźni przestrzennej.

Zabawki edukacyjne, zabawki rozwijające – sklep internetowy

Zabawki dydaktyczne - uczące zabawki dla dzieci to produkty dedykowane indywidualnym odbiorcom oraz instytucjom edukacyjnym. Gry użytkowane w większej grupie (np. w przedszkolu lub żłobku) stwarzają wiele dodatkowych możliwości rozwoju. Maluchy uczą się od siebie nawzajem. Przeznaczone dla dzieci zabawki edukacyjne to pomysł na szczęśliwe dzieciństwo i znakomity start w dorosłość.

Zabawki edukacyjne sklep internetowy - zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl